Правим емотикони, създаваме празници (международен ден на щастието, 20 март), цитираме мъдри мисли, говорим до безкрай… И все „преследваме щастието“… а то е пред очите ни:
Щастие е решението да бъдеш щастлив, заради самото щастие.
Не можеш да решиш да бъдеш щастлив, защото ще получиш нещо. Това се нарича очакване на краен резултат, а не щастие. Това означава контрол, чрез който поставяш условие за щастието си. Ти си щастлив, защото това е състоянието, което желаеш, без да те интересува какво се случва.
Защото каквото и да се случи, ако си в състояние щастие, случващото се ти носи щастие.
На практика няма значение какво се случва. Истинското доказателство за промяна не е промяната в заобикалящия те свят. Истинското доказателство за промяна е, че ти реагираш по различен начин, дори всичко да е същото. Така си доказваш, че си се променил и когато докажеш това, околната среда отразява твоята промяна.Но ако се променяш, за да получиш нещо, ти не се променяш, а слагаш временна маска, играеш временна роля, за да получиш нещото, което желаеш.
Изборът на състояние
Когато си се променил, отраженията в средата се променят. Когато няма никаква друга причина да бъдеш щастлив, освен факта, че това е състоянието, което си избрал, не създаваш (изискваш) никакви други условия. И когато липсват други условия,тогава всичко, което твоето щастие излъчва, ще се отрази в живота. Ти си избрал състоянието „щастлив“, защото желаеш да изследваш това състояние при взаимодействието си с околната среда. Това е фокусът и посоката ти на търсене, които определят резултатите в цялата ти паралелна реалност… без условия, изисквания и претенции. Щастие заради самото него… Защото просто…:
Ако желаеш да си щастлив, бъди!
Лев Толстой – творецът, писателят и философът
Терминът, темата и смисълът „щастие“ е един от многото въпроси и възможности, разглеждани в Академия Когиталност – теория и практика на Всичко, което Е!